Někdy vám to může být nepříjemné, říkáte si, proč si nechat radit, když víte, jak na to. Ale ono to není od věci. Znáte přeci rčení „Každá rada nad zlato!“. A to platí i v oblasti stěhování. Pokud se do něj totiž pouštíte sami, tak je možné, že některé vámi zvolené postupy nejsou zrovna ideální a hrozí poškození stěhovaného vybavení. Pokud vám stěhování provádí odborná firma, tak alespoň budete vědět, na co si dát pozor a případně je včas upozornit, jestli jejich postup je odpovídající.
Myslete i na detaily
Samozřejmě, že nikde není psáno, že daný postup je jen jediný, ale spíše jde o to, že pak budete vědět, co vše se může stát a že je třeba se na to připravit. Příkladem může být stěhování postele s matrací. Berme v potaz třeba i to, že se stěhuje rodinný dům, kde je ložnice a dva další pokoje. Matrace mohou být na všech postelích stejné, takže i takový detail jako popisovací tužka může dost pomoci v tom, aby na místě vykládky byly matrace vloženy do správné postele.
Jde o váš majetek
Ale to je jen detail, důležitější samozřejmě je, aby se postel ani matrace neponičily, nebo jakým koliv jiným způsobem neznehodnotily. Na řadu tak přichází obalové materiály, zejména igelitové pytle, deky, lepící pásky či kartonové krabice. To vše může posloužit k tomu, aby byla snazší manipulace, ale hlavně k tomu, aby se nic neodřelo a nepošpinilo jak při nakládce, převozu, tak i vykládce.
Stěhování, to není je to, že něco vezmete, hodíte do auta a máte vystaráno. Vše je třeba dopředu promyslet a dbát i na detaily. Jedná se o váš majetek a nikdo přeci nechce, aby se jakkterak poškodil. Možná si řeknete, že je to plýtvání času, ale věřte, že příprava a používání obalových materiálů během stěhovací akce se vám vyplatí.
Jak zabalit matraci a postel?
Na tuto otázku vám elegantě zodpoví video jedné zahraniční stěhovací firmy. Možná vám to přijde až přehnané, ale přeci jde o váš majetek a nechcete, aby se během stěhování cokoliv poškodilo či ušpinilo. A právě proto je třeba postupovat podobně jako v uvedeném videu.